Blog

yurtdisina-kargo-gonderme
Uluslararası Kargo

Uluslararası Kargo

admin avatar
27/12/2020

InterCo yurtdışı kargo hizmeti sayesinde tüm kargolarınızı yurtdışında verdiğiniz adrese hızlı, güvenilir, uygun fiyatlar ile teslim ediyoruz. Kargo sektörünün gelişmesi ile birlikte atık yurtdışına kargo gönderimi ve alımı oldukça kolay haline geldi. Sektörde işini düzgün yapmayan firma sayısı ise oldukça fazladır. Bu yüzden yurtdışına göndereceğiniz kargoları hangi firmanın götürmesi gerektiğini araştırıp seçmelisiniz. Doğru firma seçimi yapmadığınız takdirde zaman ve para kaybı yaşarsınız.

Yurtdışına Kargo Gönderme

Yurtdışına kargo göndermenin belli başlı prosedürleri ve aşamaları vardır. Kargonuzu firmaya teslim ettiğiniz andan itibaren kargonuzun tüm sorumluluğu firmaya aittir. Firma kargonuzu verdiğiniz adrese zamanında ve sağlam teslim etmelidir. Kargonuzun türüne göre firmanın özel bir paketleme yapması gerekir. Gönderilerinizin sağlam bir şekilde verdiğiniz adrese ulaşabilmesi için paketleme kısmına dikkat edilmesi gerekir. Paketlemesi düzgün yapılmayan bir kargonun zarar görme olasılığı da fazladır.

Yurtdışına kargo gönderme aşamaları;

Gönderici kargoyu firmanın şubesine götürür. (Veya kurye çağırıp adresinden teslim aldırır.) Firma aldığı gönderinin içerisinde ne olduğu öğrenir. (Yurtdışı kaçakçılığını engellemek, diğer tehlikeli durumları önleyebilmek ve ürüne göre paketleme yapmak amacıyla gönderinin ne olduğunun bilinmesi gerekir.) Paketlenen kargo verilen adrese doğru yola çıkmadan önce müşteriye kargonun gönderileceği ülkenin gümrük mevzuatı, teslim süresi belirtilir. Gönderinin kargosunun yapılması için gideceği ülkenin uzaklığına uygun olarak ulaşım türü seçilir. (Hava, deniz, kara) Kargo adrese varana kadar müşteri verilen takip numarası ile gönderisinin durumunu takip edebilir. Gönderi adrese ulaştığında göndericiye bilgi mesajı gönderilir. Yurtdışı Kargo Fiyatları Uluslararası kargo fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu unsurlar; Kargonun boyutu, miktarı, ağırlığı, ölçüsü, Kargonun gönderileceği ülkenin uzaklığı, Kargonun deniz, hava, kara ulaşım yollarından hangisi ile gönderileceği, Kargonun gideceği ülkenin gümrük mevzuatları fiyata etki etmektedir.

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco