Blog

Yunanistan Kargo
Uluslararası Kargo

Yunanistan Kargo

admin avatar
31/12/2020

Yunanistan ve Türkiye’nin herhangi bir bölgesi arasında kargo işlemleriniz ile ilgili detaylı bilgi ve hizmet almak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Uluslararası kargo gönderimi ve alımı için profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Uluslararası kargo işleyiş şekli yurtiçi kargo işleyiş şekli ile aynı değildir. Ülkelerin kendilerine göre gümrük mevzuatları farklı olduğu için ve belli bir miktarda kargo yapıldığı için bazı konulara dikkat etmek gerekir. Yunanistan ekonomik açıdan Türkiye’den daha gelişmiş bir ülke olduğu için Türklerin de yoğun olarak son zamanlarda göç ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Yunanistan’da yaşayan Türk tanıdıklarınıza veya Yunanistan’da herhangi bir yere göndermeniz gereken gönderileriniz için yurt dışı kargo hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Yunanistan Kargo

Yunanistan kargo gönderim ve alımlarında gönderin türü oldukça önemlidir. Gönderi türüne göre paketlemeler, ambalajlama, taşıma, gümrük mevzuatı, gönderi miktarı değişmektedir. Diğer ülkelere olduğu gibi Yunanistan’ya de yaşa dışı ürünler, riskli ve tehlikeli ürünlerin kargolarının yapılması yasaktır. Yunanistan kargo işlemlerinde kargo mevzuatında yer alan gönderinin en, boy, kilo, hacim gibi değerlerinin mevzuata göre belirlenen üst sınırı geçmemesi gereklidir. Kargo içeriklerinin detayı firma ile paylaşılmak zorundadır. Çünkü içeriğe uygun olarak paketleme işlemleri yapılmaktadır. Aksi takdirde gönderiler düzgün ve sağlıklı bir şekilde Yunanistan’ya iletilemeyecektir. Yunanistan’ya acil kargo gönderileriniz için ise Express kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz. Express kargo ile aynı gün veya bir sonraki gün tüm gönderileriniz Yunanistan’nın istediğiniz bölgesinde olacaktır.

Yunanistan Kargo Hizmeti

InterCo olarak Yunanistan’ya kargo gönderimi ve alımı hizmeti vermekteyiz. InterCo Yunanistan kargo hizmetleri arasında;Yunanistan Uçak Kargo
Yunanistan Hava Kargo
Yunanistan Acil Kargo
Yunanistan Hızlı Kargo
Yunanistan Express Kargo
Yunanistan Paket Gönderme
Yunanistan Evrak Gönderme
Yunanistan’ya Kargo
Türkiye’den Yunanistan’ya Kargo yer almaktadır.

Türkiye’den gönderilerinizi Yunanistan’ya göndermek ile ilgili detaylı bilgiyi almak için müşteri temsilcilerimize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.


Yunanistan Uçak Kargo

Yunanistan adresten adrese kargo hizmeti

Yunanistan’ya acil ve belli bir boyutta olan gönderilerinizi uçak kargo ile gönderebilirsiniz. Yunanistan uçak kargo hizmeti üçe ayrılmaktadır. Bunlar;

 • Havaalanından havaalanına kargo gönderimi,
 • Havaalanından adrese kargo hizmeti,
 • Adresten havaalanına yapılan kargo,
 • Adresten adrese kargo hizmeti olmak üzere 4 ayrı şekilde yapılır.

Yunanistan'ya Kargo Gönderme Aşamaları

 • İlk olarak Yunanistan’yA kargolamak istediğiniz ürün hakkında müşteri temsilcimiz ile iletişime geçip gönderinizin uygun olup olmadığı bilgisini almalısınız.
 • Gönderiniz uygun ise almak istediğiniz kargo hizmetini seçmelisiniz. Eğer adresinizden gönderinizi kurye teslim alacak ise bunun için talep oluşturmanız gereklidir. Siz şubemize kargonuzu kendiniz getirecekseniz hafta içi 09.00 – 18.30 saatleri içerisinde teslim etmelisiniz.
 • Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri alınır.
 • İlk olarak gönderimi yapılacak kargoya göre paketlenme yapılması gerekir.
 • Uzman paketleme ekibimiz tarafından kargolarınız taşıma esnasından zarar görmeyecek şekilde paketlenir. Paketlemede kullanılan koli veya kutular yük basıncına karşı dayanıklıdır.
 • Uzman ekip paketleme işlemini bitirdikten sonra planlanan tarihte gönderi müşterinin kargo seçeneğine göre yola çıkar.
 • Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir.
 • Kargonuz teslim alındıktan itibaren size bir takip numarası verilir. Kargonuzu verdikten sonra hangi aşamada olduğunu sitemizde bulunan kargo takip kısmı üzerinden sorgulama yaparak anlık bilgilerini görebilirsiniz.
 • Belirtilen Yunanistan adresine kargonuz vardığında şahsa veya kuruma teslimi yapılır. Teslim yapıldıktan sonra size bilgilendirme mesajı yapılır. Kargo süreci bu şekilde sona erer.

Yunanistan Numune Kargo Gönderimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Eğer hava kargo yapılacak ise maksimum numune adedi 2 veya 3 olmalıdır.Çünkü numune gönderileriniz Yunanistan gümrük kısmında memur tarafından kontrol edilecektir. Eğer miktarı çok fazla ise numune değil de ticari bir boyuta geçtiği için kabul edilmeyecektir. Özellikle gıda kategorisinde numune gönderimi yapacaksanız numune sayınızın 3 adeti geçmemesine dikkat etmelisiniz.
 • Eğer numune adediniz 3 üzerinde olur ise ticari amaçlı gönderi olarak kabul edilecektir ve bu nedenle ekstra gümrük ücreti çıkarılacaktır.
 • Kargoların paketlenmesine dikkat etmek gerekir. Kargolara gelen çoğu zarar yanlış ve özensiz paketlemeden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu nedenle InterCo olarak hem yurtiçi hem de yurtdışı kargolarınızı özenle paketleyip gönderisini gerçekleştiriyoruz.
 • Eğer gönderi uçak kargo yapılacak ise paketlemeden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer konu kargonun uçağa taşınması, yerleştirilmesidir. Dikkatli bir şekilde taşınıp yerleştirilmeyen kargolar uçak uçuyorken zarar görebilmektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekir.
 • Eğer müşteri kendisi gönderisini paketleyip getirmiş ise kargo firması mutlaka paketlemeyi kontrol etmelidir. Eğer müşteri kendi kargosunu düzgün paketleyememiş ise gönderi esnasında oluşacak zararlardan yine kargo firması sorumlu olacaktır.Firmanın paketleme bölümünün bu konuya dikkat etmesi gerekir.
 • Eğer Yunanistan gönderilecek kargo sayısı 3 üzerinde ise ürünlerin takibi kolaylaştırmak amaçlı farklı gönderiler şeklinde kargo takip numaraları oluşturulmalıdır. Bu sayede kargoların takibi hem daha kolay olacaktır hem de müşteriye tam anlamıyla bilgilendirme yapılmış olacaktır.

InterCo Yunanistan Kargo Hizmeti

En doğru hizmet bilgisini tüm detayları ile öğrenmek için bize 0850 520 0 868 nolu telefon numarasından veya bilgi@interco.com.tr mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Teklif Alın

Ürünlerinizi dünyanın her yerine göndermek için bir fiyat almak için hızlı teklif aracımızı kullanın

Basında Biz

Hizmet Bölgelerimiz

Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco
Interco